להזמנות ובירורים התקשרו : 


התקנת קולטי אדים

 

בעולם בו אנו חיים היום ישנם לא מעט אביזרים או מוצרים אשר משמשים אותנו הן לאסתטיקה והן לפרקטיקה. אחד המוצרים הינו קולט האדים למטבח שזה זמן רב הינו אביזר דקורטיבי ראשון במעלה , אך מאידך משמש קולט האדים לשאיבת האדים מהמטבח ובכך תורם קולט האדים לשיפור רב באיכות האוויר .

כאשר אנו בוחרים קולט אדים למטבח אנו מייחסים חשיבות רבה לצורתו ועיצובו של קולט האדים ורק לאחר מכן מתפנים לבדוק האם קולט האדים אכן תואם את דרישתנו הראשונית לקולט אדים אשר ישאב החוצה או ימחזר את האוויר לחלל החדר .
בבואנו לבחון את קולט האדים , עלינו לשים דגש על הנתונים הבאים :

הספק השאיבה :

על מנת לחשב את הספק השאיבה אשר נמדד במטר מעוקב לשעה ( ממק"ש ) ,  יש להכפיל את מידות אורך המטבח *רוחב המטבח *גובה המטבח ולקבל את נפחו. קולט אדים טוב אמור להיות בעוצמה כפולה פי 10 עד 15  , על מנת לשאוב היטב את האוויר. חשוב לקחת בחשבון שנתוני קולטי האדים הינם מקסימאליים ולכן תמיד כדאי לבחור קולט בהספק גבוה יותר מהנדרש . מומלץ לבדוק באתרי היצרן בחו"ל את הספק השאיבה על מנת לקבל נתון מדויק של עוצמת השאיבה והלחץ

עוצמת הלחץ :

האוויר אשר נשאב ע"י קולט האדים , נדחף החוצה ע"י מפוח אוויר ונמדד ביחידת לחץ אשר נקראת פסקל . ככל שנתון הלחץ גבוה יותר , כך קולט האדים יפלוט אוויר בצורה יעילה יותר . כאשר אנו משתמשים בצינור פליטה חיצוני , יש לחשב את אורכו של הצינור ואת מספר הפיתולים , אשר גורמים לירידת הלחץ בקולט ובשל כך נפגמת יכולתו של קולט האדים לפעול כשורה .
עוצמת הרעש : עוצמת הרעש נמדדת ביחידה אשר נקראת דציבל . ככל שעוצמת הדציבלים גבוהה יותר , כך הקולט מרעיש יותר . במגוון הקולטים הקיימים ישנם קולטים שקטים אשר משתמשים בשיטות להשתקת הרעש כדוגמת מערכת EDS3  בקולטי חברת ELICA  ( פטנט רשום וייחודי ) אשר מפחית את עוצמת הרעש ב 30   אחוזים .

טיהור אוויר :

שיטות טיהור האוויר בקולט האדים מתחלקת לשתי שיטות עיקריות . שיטה אחת הינה מחזור אוויר ע"י מסננן פחם אשר מורכב על גבי מנוע הקולט מאחורי מסנני השומן , ותפקידו לסנן את הריחות אשר נשאבים ע"י הקולט אדים ולהוציאם חזרה לחלל החדר נקיים מריחות ושומנים . בשיטה זאת יש להשתמש במסנן פחם ולהחליפו כל חצי שנה ועד לשמונה חודשים וזאת בהתאם לשימוש בקולט האדים . בשוק קולטי האדים ישנם קולטים אשר משתמשים במסנן בעל אורך חיים ארוך מהרגיל , כדוגמת חברת ELICA אשר יכולת הסינון שלו הינה עד 3 שנים .
שיטה שנייה הינה הוצאת אוויר מחוץ לחלל החדר , ע"י שימוש בצינור שרשורי אל מחוץ לחלל הדירה . עלות התקנה של קולט אדים עם פתח יציאת אוויר יקרה יותר האשר התקנת קולט אדים בשיטת מחיזור פנימה לחלל החדר , וזאת עקב עלות גבוהה של קידוח בקיר ( בדרך כלל  על ידי שימוש במקדח כוס יהלום ) וצורך בהארכת צינור היציאה מקולט האדים ועד מחוץ לחלל החדר . לסגירת החור יש צורך להשתמש בתריס חד כיווני , אשר ימנע חדירת מזיקים אל חלל קולט האדים .

לוח פיקוד :

כדוגמת העיצובים הרבים , כך ישנן היום מספר שיטות להפעלת קולטי האדים . שיטה מכאנית אשר נפוצה בקולטי אדים בחתך מחיר נמוך עד בינוני . שיטה דיגיטאלית על ידי שימוש בפנל לחצנים / לחצני מגע . שיטה אלקטרונית על ידי שימוש במערכות הפעלה חכמות ( שלט רחוק , מוט מגע  , והפעלה עצמאית במידה והקולט " מריח " אדים ).

סוגי קולטי אדים :

כיום ישנן מספר דרכים להתקנת קולט אדים במטבח :

 

קולט תחתון – קולט המותקן בתחתית ארון המטבח . בדרך כלל קולט אדים בעל הספק נמוך מהממוצע . ישנם קולטים בהתקנה תחתונה הבנויים בתוך יחידת הארון , ויכולים להגיע להספקי שאיבה גבוהים .

קולט ארובה – אחד מסוגי קולט האדים הנפוצים ביותר . קולט האדים מותקן כאשר הוא צמוד לקיר ומעליו צמודה ארובה אשר מהוה חלק אסטטי וכמו כן מכסה את נקודת החשמל ופתח יציאת האוויר באם קיים .

קולט אי – קולט אדים המותקן בצמוד לתקרה ותלוי מעל יחידת שיש נפרדת הממוקמת במרכז המטבח .
הקולטים בקטגוריה זו מופרדים לשני סוגי קולטי אדים  : קולט אדים תלוי וקולט ארובה אי .

המובילה בענף בתחום קולטי האדים התלויים הינה חברת ELICA אשר לה ישנו ליין מיוחד לקולטי אדים תלויים במגוון עיצובים אשר משמשים הן כגוף תאורה ייחודי למטבח והן כקולט אדים איכותי בעל הספק גבוה .
קולט אדים נשלף - קולט אדים אשר נשלף ממשטח השיש . בדרך כלל מצוידים קולטי אדים אלו ביחידות פיקוד מתקדמות כדוגמת משטחי הפעלה במגע ובמנוע חיצוני הבנוי מחוץ לחלל הדירה . שימוש במנוע חיצוני משמש לצורך ניצול פנים טוב יותר של הארון מצד אחד , ויצירת עוצמת רעש נמוכה מאוד אשר אינה נשמעת בחלל המטבח .

קולט אדים פינתי – קולט אדים ייחודי אשר ממוקם בפינה ומאפשר שימוש במקום ללא הגבלת גודל הקולט . בשימוש בקולט אדים פינתי ניתן לרכוש קולט ברוחב 90 או 100 ס"מ אשר מאפשרים שאיבה טובה וחזקה של אדים מהמטבח .

תאורה :  קולטי האדים הקיימים בשוק משתמשים בנורות ליבון בהספקים הנעים בין 20-40 וואט .
כיום ישנם קולטים אשר משתמשים בנורות הלוגן , אשר עלות החלפתם יקרה יותר אך הפצת האור שלהן טובה יותר . בחלק מקולטי האדים היום ישנן נורות LED , אשר הינן חסכוניות בחשמל ואורך חייהן ארוך יותר בצורה משמעותית .

מסננים : בקולט האדים ישנם שני סוגי מסננים קיימים : מסנן שומן – מותקן בחלקו התחתון של קולט האדים , באזור קליטת האדים ותפקידו לסנן את השומנים אשר קיימים בזמן הבישול או הטיגון . מסנן זה יש לנקות באופן שוטף למען מניעת הצטברות שומנים אשר יגרמו לירידה בתפוקת הקולט .
מסנן פחם פעיל - מסננן פחם אשר מורכב על גבי מנוע הקולט מאחורי מסנני השומן , ותפקידו לסנן את הריחות אשר נשאבים ע"י הקולט אדים ולהוציאם חזרה לחלל החדר נקיים מריחות ושומנים . יש להשתמש במסנן פחם ולהחליפו כל חצי שנה ועד לשמונה חודשים וזאת בהתאם לשימוש בקולט האדים . בשוק קולטי האדים ישנם קולטים אשר משתמשים במסנן בעל אורך חיים ארוך מהרגיל , כדוגמת חברת ELICA אשר יכולת הסינון שלו הינה עד 3 שנים.

 

התקנת קולטי אדים 
לאחר שבחרנו את קולט האדים הן על פי הדרישות הקיימות במטבח והן על ידי העיצוב הנדרש , הגיע הזמן להתקינו. להתקנת קולט אדים על ידי מתקין מוסמך מאת היבואן חשיבות מכרעת לגבי אופן התפקוד של קולט האדים במטבח והן מבחינת איכות ההרכבה של חלקי הקולט אשר מגיע מפורק , והרכבה לא נכונה עשויה לגרום לרעשים אשר יפריעו לנו בזמן השימוש בקולט האדים.
טכנאי החברה עוברים הכשרות רבות ומכירים את הקולט על כל חלקיו טוב מכל מתקין אחר ועל ידי התקנה על פי דרישות היצרן , בגבהים הנדרשים וכולי , אנו יכולים למצות את יכולתו של קולט האדים לשאוב את האוויר בצורה יעילה אשר תמנע ריחות ושומנים בחלל המטבח בזמן הבישול ולאחריו

ניקוי קולטי אדים 
ניקוי קולט האדים אמור להיעשות על פי הוראות היצרן ובאמצעות חומרים המומלצים על ידו. כל ניקוי באמצעות חומר אשר אינו מתאים ( חומר המכיל חומצות ,חומר אשר מכיל חלקיקים שורטים ,תרסיסים על בסיס שמן אשר סופחים לכלוך במקום לדחות אותו וכולי ), יכול לגרום לנזק בלתי הפיך לקולט אשר לא ירד עוד לעולם ובכך נגרום לקולט להפוך מאביזר עיצובי מרשים , לחפץ אשר פוגם באסטטיות המטבח .

 

 

בניית אתרים - טואול